Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przy włączonych światłach pływają obroty.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przy włączonych światłach pływają obroty.

    Zamieszczone przez bobas
    GreenArrow, wstaw 2 zbiornik
    Albo woz ze soba cysterne :szeroki_usmiech

  • #2
    Przy włączonych światłach pływają obroty.

    Witam! Problem przedstawia się następująco. Kiedy włączam światła lub w inny sposób obciążam silnik (ogrzewanie tylnej szyby, dmuchawa) delikatnie zaczynają pływać mi obroty w granicach 700/900 obr/min przy największym pływaniu. Kiedy wyłącze wszystkie urządzenia silnik pracuje równo bez wskazań pływania. Kiedy podłączyłem miernik pod klemy to podaje 14,5 a kiedy włącze światła 14,3 a wszystkie urządzenia to spada do 13,8 i wtedy jak pływają to skaczą 13,8-13,6
    Wszystko wydaje mi się ok, tylko że męczące jest jak stoję na światłach i silnik niepokojąco nierówno chodzi z góry dzięki za pomysły jak to rozwiążać.

    Komentarz


    • #3
      majonez, pobór prądu = pobór mocy = spadek obrotów, a widać to szczególnie na wolnych obrotach, co nie wyklucza też, że może kończyć się regulator napięcia. ale z tym do elektryka :wink:

      Komentarz


      • #4
        Dzięki też z tak przewiduję ale z doświadczenia wiem że trzeba jak najwięcej pytać, bo czasem oczywiste żeczy nie aż takie są Pozostaje mi obserwować i czekać może coś się wydarzy. Przypuszczałem, ze to przez lpg, ale te same obiawy są na benzynie i lpg/brc.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X